Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

Policja zadławienie

Kilka dni temu podczas pełnienia służby pomogli oni uratować życie 16-miesięcznej dziewczynce, która zadławiła się kawałkiem jabłka i nie mogła złapać oddechu.

 

Jak czytamy na stronie Wielkopolskiej Policji - podczas interwencji policjanci zauważyli na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali rodzice z małą dziewczynką na rękach, a obok nich mężczyznę, który udzielał dziecku pomocy. Jak się później okazało był to żołnierz w czynnej służbie.

 

Policjanci szybko ustalili, że dziecko zadławiło się jabłkiem w trakcie podróży i natychmiast przystąpili do działania kontynuując rozpoczęte przez żołnierza czynności ratunkowe.

 

Policjanci, którzy w trakcie przygotowania do swojej służby odbywają także szkolenia z pierwszej pomocy, udowodnili, że są doskonale wyszkolonymi profesjonalistami, szybko i skutecznie udrażniając drogi oddechowe dziewczynki.

 

Wielkie brawa dla Panow policjantów oraz żołnierza ???

 

Panowie widząc sytuację zagrożenia natychmiast przystąpił do czynności ratunkowych dzięki czemu dziewczynka ma się dobrze ?❤️

 

Sytuacja ta pokazała nie tylko to jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, ale także to, że zadławienie jest czymś co może przytrafić się tak naprawdę każdemu z nas.

 

Warto wtedy wiedzieć jak prawidłowo się zachować, warto także wyposażyć się w LifeVac – niewielkie i niedrogie urządzenie, które w prosty i bezpieczny sposób pomaga szybko i skutecznie udrożnić drogi oddechowe u osoby zadławionej, czego najlepszym potwierdzeniem jest już 1⃣2⃣4⃣ uratowane życia na świecie❗