Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

Zadławienia u dzieci

Czy wiesz, że trzy najczęstsze przyczyny śmierci małych dzieci (wg danych Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej oraz amerykańskiej Centrali Kontroli i Prewencji Chorób) to:

1⃣ zadławienia i uduszenia w trakcie snu,

2⃣ utonięcia,

3⃣ wypadki samochodowe.

W dwóch pierwszych punktach, w ogromnej większości przypadków ryzyko związane z utratą zdrowia i życia można zmniejszyć w zasadzie do zera❗

Jak to zrobić❓

Jeśli chodzi o utonięcia ich przyczyną najczęściej jest niedopilnowanie dziecka przez rodzica i lekceważenie zagrożenia jakie stanowi woda. Wystarczy więc zachować najwyższą czujność podczas zabaw i kąpieli w wodzie, aby naszemu maluszkowi nie stała się krzywda.

Jeśli chodzi o uduszenia w trakcie snu w większości przypadków ich przyczyną jest wkładanie do łóżeczka dziecka poduszki lub pluszowych zabawek. Wystarczy więc pamiętać, że kładzenie dziecka do spania we własnym łóżku bez zabawek i poduszek, to podstawa jego bezpieczeństwa. Jeśli dziecko śpi z nami w naszym łóżku powinniśmy również zrezygnować z poduszki lub zabezpieczyć dziecko przed kontaktem z nią.

W przypadku zadławień ich przyczyną najczęściej są kawałki jedzenia (np. parówki lub winogrono) niewielkie przedmioty (moneta, guzik, klocek) i małe elementy zabawek, które mogą oderwać się w trakcie zabawy.

Podstawą pomocy w przypadku zadławienia dziecka jest znajomość zasad pierwszej pomocy.

ℹ Gwarancją 100% bezpieczeństwa naszego maluszka na wypadek zadławienia jest posiadanie w swoim domu urządzenia LifeVac, które zostało wynalezione po to, aby szybko, bezpiecznie i skutecznie ratować zdrowie i życie zarówno dzieci jak i dorosłych w przypadku zakrztuszenia jedzeniem lub innym przedmiotem.

LifeVac uratował już życie ponad 170 osób, w tym ponad 70 dzieci❗ Najmłodsze dziecko uratowane przez LifeVac miało zaledwie 3 tygodnie 👶

Pamiętajcie drogie mamy – to od Was najbardziej zależy bezpieczeństwo Waszych dzieci❗

Pilnujcie dzieci nad wodą, nie spuszczajcie ich z oka nawet na chwilę❗

W trakcie snu maluszka nie wkładajcie do łóżeczka maluszka żadnych poduszeczek, ani pluszowych zabawek❗

Wyposażcie się w LifeVac – niedrogą i w 100% skuteczną pomoc w przypadku zadławienia❗