Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

LifeVac Straż Pożarna

LifeVac to niewielkie, specjalistyczne urządzenie, które wspiera pracę straży pożarnej w kilku krajach na świecie m.in. w USA i Kanadzie.

Od niedawna LifeVac wspomaga także pracę polskich strażaków z jednostek OSP Przędzel oraz OSP Stalowa Wola- Osiedle Charzewice.

W czym LifeVac wspomaga strażaków❓

Znacząco zwiększa ich szansę udzielenia skutecznej pomocy w sytuacjach, gdy mierzą się oni z poszkodowanymi osobami, u których wystąpiło zablokowanie dróg oddechowych w wyniku zakrztuszenia.

Kilka dni temu w Tychach strażacy uczestniczyli w akcji ratunkowej, w której 4 letnia dziewczynka dławiła się klockiem. Z powodu braku wolnych karetek do akcji wysłano śmigłowiec LPR, ale i ten nie miał jak wylądować na miejscu akcji. Medyków z LPR dowieziono więc na miejsce wozem strażackim, a w tym czasie inni strażacy próbowali pomóc dziewczynce, która miała duże problemy z oddychaniem. Klocka nie udało się usunąć standardowymi metodami, konieczny był transport dziecka do szpitala.

W większości z ponad 100 przypadków na świecie, w których LifeVac uratował życie osoby zakrztuszonej, nieskuteczny lub niemożliwy okazał się standardowy protokół pierwszej pomocy, choć niejednokrotnie stosowany był przez wykwalifikowany personel medyczny.

We wszystkich tych przypadkach, gdzie standardowe metody zawiodły, LifeVac okazywał się w 100% skuteczny i w ciągu kilku sekund udrażniał drogi oddechowe u poszkodowanych osób.

LifeVac to urządzenie, którego skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzona badaniami klinicznymi, a jego stosowanie pozytywnie zaopiniowały największe instytucje rządowe na świecie m.in. amerykańskia Food and Drug Administration, brytyjska Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, australijska Australian Register of Therapeutic Goods i kanadyjska Health Products and Food Branch Inspectorate.

LifeVac uratował życie już 115 osób na świecie w tym 49 dzieci (stan na 16.03.2021)❗

W Polsce LifeVac uratował jak dotąd (stan na 18.03.2021) życie dwóch osób – 10 letniego Kamila oraz jednej osoby starszej - podopiecznej Domu Pomocy Społecznej w Krakowie.

W obydwu tych przypadkach podstawowe zabiegi resuscytacyjne okazały się nieskuteczne lub były niemożliwe do wykonania ze względu na stan zdrowia osób poszkodowanych.

Zapraszamy do współpracy wszystkie jednostki OSP i PSP w Polsce❗

LifeVac to niedrogie i niewielkie, a jednocześnie niezwykle skuteczne urządzenie, które wspomaga pracę profesjonalistów na całym świecie.

Cytując strażaków z Charzewic – „Zachęcamy do zakupu, bo koszt niewielki a życie ludzkie bezcenne❗”.