Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

LifeVac pomaga policji

LifeVac pomógł amerykańskim policjantom w uratowaniu życia starszemu panu, który zadławił się kawałkiem hamburgera.

LifeVac, który jest na wyposażeniu wielu departamentów amerykańskiej policji został użyty przez policjantów z Departamentu Policji Prairie Du Chien w Wisconsin, gdy w trakcie służby zostali oni wezwanie do nagłego wypadku związanego z zadławieniem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali starszego pana z całkowicie niedrożnymi drogami oddechowymi i natychmiast przystąpili do wykonania manewru Heimlicha. Gdy standardowe procedury ratownicze nie były w stanie usunąć hamburgera, policjanci zastosowali LifeVac, który natychmiast usunął przeszkodę i udrożnił drogi oddechowe.

Szef policji w departamencie policji Prairie Du Chien przesłał po akcji do centrali LifeVac USA podziękowania, w których napisał:

? „Dziękujemy firmie LifeVac za pomoc w lepszym służeniu naszej społeczności. Nadzorujemy obszar wiejski w stanie Wisconsin, który wymaga, abyśmy jako pierwsi reagowali na większość zgłoszeń medycznych. 20 marca 2021 roku nasi funkcjonariusze podczas zostali wezwani do dorosłego mężczyzny, który miał całkowicie zablokowane drogi oddechowe. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia przed medykami z pogotowia ratunkowego i dzięki LifeVac byli w stanie z powodzeniem usunąc przeszkodę z dróg oddechowych poszkodowanego mężczyzny. Odpowiednie szkolenie i sprzęt decydują o różnicy pomiędzy możliwością skutecznego ratowania życia a poczuciem bezradności lub beznadziejności w naszych wysiłkach. Cała nasza flota patrolowa została wyposażona w urządzenia LifeVac w 2019 roku, a dwa lata później LifeVac udowodnił, że jest niezbędnym, ratującym życie narzędziem dla naszego wydziału. Jeszcze raz dziękujemy!” ?

Uratowany starszy Pan czuje się dobrze i jest oficjalnie 125 osobą, której LifeVac uratował życie!

W Polsce LifeVac trafił już na wyposażenie kilku jednostek straży pożarnej, zapraszamy serdecznie do współpracy także polską policję!

❤️??