Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

Zadławienia w szkołach

Zadławienia to jedna z głównych przyczyn śmierci u zdrowych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każdego roku w samej Europie na skutek zadławienia życie traci około 500 dzieci (dane: NHS UK).

 

Takie przypadki zdarzają się bardzo często także w Polsce. Tylko w tym roku opisywaliśmy już kilka, m.in. przypadek małej dziewczynki z Poznania, której kilka dni temu życie uratowali policjanci, przypadek Mikołaja z Elbląga, który po zadławieniu w przedszkolu walczy od ponad 2 miesięcy o odzyskanie świadomości w Klinice Budzik, przypadek z Tychów, gdzie 4 letnia dziewczynka zadławiła się klockiem, a medyków z LPR z powodu braku miejsca do lądowania śmigłowca dowieziono na miejsce wozem strażackim, czy też przypadek, gdzie życie 2-miesięcznego chłopca uratował policjant na komendzie policji we Włoszczowej.

 

Niestety wiele takich przypadków kończy się bardzo tragicznie. Tak było np. w sierpniu zeszłego roku, gdy w wyniku zadławienia zmarł 9 letni chłopiec, który zadławił się kawałkiem jedzenia podczas pobytu z rodzicami nad wodą w Grodzisku Dolnym.

 

Czy takim tragediom można zapobiec❓

 

Tak❗

 

Podstawą zawsze jest oczywiście znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Gdy jednak metod tych nie znamy lub gdy okazują się one nieskuteczne z pomocą przychodzi LifeVac – proste i niedrogie urządzenie, które uratowało już 125 osób na świecie, w tym 52 dzieci.

 

W Polsce LifeVac pojawił się niedawno i zdążył już dwukrotnie udowodnić swoją skuteczność ratując najpierw życie 75 letniej podopiecznej krakowskiego DPS, a później życie 10 letniego Kamilka.

 

Po głośnym przypadku zadławienia małego Mikołaja w przedszkolu w Elblągu, tamtejszy wydział edukacji zdecydował się wyposażyć w urządzania LifeVac wszystkie elbląskie przedszkola, dzięki czemu podobna sytuacja w żadnym przedszkolu w Elblągu już się nie wydarzy❗ ???

 

Zachęcamy do podobnych działań wszystkie instytucje edukacyjne, wspólnie możemy sprawić, że historia Mikołaja nie powtórzy się już nigdzie w Polsce❗

 

LifeVac to niedrogie i niezwykle skuteczne oraz jedyne tego typu urządzenie w Polsce, które w szybki i całkowicie bezpieczny sposób ratuje życie w przypadku zadławienia.