Skontaktuj się z nami:+48 662 225 112    [email protected] 

Bezpieczne przedszkola w gminie Kamienica

Gmina Kamienica zakupiła dla wszystkich swoich przedszkoli urządzenia LifeVac, ratujące życie w przypadku zadławienia. To przełomowe wydarzenie za przykładem którego, miejmy nadzieję, pójdą inne gminy w Polsce.

Zadławienie to jedno z najczęstszych zagrożeń, z którym może spotkać się dziecko będąc w przedszkolu. Wystarczy kęs parówki, kulka winogrona czy kawałek chleba, który nieszczęśliwie wpadł „nie do tej dziurki”.

Znajomość przez nauczycieli przedszkolnych zasad pierwszej pomocy jest w takim momencie kluczowa. Wiemy jednak, że nawet poprawnie przeprowadzona pierwsza pomoc może okazać się nieskuteczna.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi LifeVac.

Urządzenie LifeVac działa nawet wtedy, gdy zawiodą wszystkie standardowe procedury ratownicze i stanowi REKOMENDOWANĄ KONTYNUACJĘ KLASYCZNEJ PROCEDURY stosowanej w trakcie zadławienia.

Gmina Kamienica wraz z zakupem urządzeń dla swoich placówek, zapewniła wszystkim opiekunom przedszkolnym profesjonalny kurs pierwszej pomocy. Obejmował on zarówno standardowe procedury ratownicze w przypadku zadławień, jak i ratowanie z zastosowaniem urządzenia LifeVac.

Zapraszamy wszystkie gminy w Polsce do współpracy!

Wspólnie możemy uczynić przedszkola jeszcze bezpieczniejszymi.