LifeVac debiutuje na polskim rynku

przez Super User
Odsłony: 670

Wizja LifeVac pochodzi od Arthura Liha, założyciela i dyrektora generalnego LifeVac USA, który pewnego usłyszał w szpitalu, kobietę płaczącą po śmierci jej małego synka, który śmiertelnie zadławił się winogronem.

Gdy Arthur zapoznał się z tą historią, postanowił wymyślić urządzenie, które mógłby oczyścić drogi oddechowe w przypadku zadławienia i uratować życie zarówno dzieci jak i dorosłych..

Arthur Lih, Dr Brody i kilku bliskich przyjaciół załozyli ośrodek badawczo-rozwojowy w Springfield Gardens w stanie Nowy Jork, gdzie zaprojektowali i  wyprodukowali LifeVac - skuteczne i proste w obłudze urządzenie zapobiegające zadławieniu. 

LifeVac zadebiutował w USA w połowie 2014 roku. Pierwszym nabywcą 21 urządzeń był komisariat straży pożarnej w miejscowości Jericho w stanie Nowy Jork. urządzenie zostało przyjęte bardzo dobrze przez amerykańskich strażaków w wyniku czego 10 kolejnych jednostek straży pożarnej wyposażono w LifeVac, a już 1,5 roku później sprzedaż LifeVac przekroczyła liczbę 5 tysięcy na terenie całych USA.

 

Obecnie LifeVac dostępny jest w tysiącach domów, szpitali, centr handlowych, hoteli, szkół i szeregu innych placówek i instytucji na terenie całego świata. 

Cieszymy się bardzo, że do grona tych krajów dołączyła właśnie Polska, a w dniu 17.04.2018 LifeVac został zarejestrowany i dopuszczony do obrotu na polskim rynku urzadzeń medycznych przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (zaświadczenie nr 21/2018).