Pierwsze życie uratowane! Wielki sukces LifeVac w Polsce.

przez Super User
Odsłony: 484

Informujemy, że w dniu 9 sierpnia 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Krakowskiej 55 wykonano pierwszą w kraju skuteczną akcję ratunkową osoby zadławionej z wykorzystaniem LifeVac - urządzenia ssącego, opracowanego w celu udrażniania dróg oddechowych u osób zadławionych. W trakcie przyjmowania posiłku, 81 letnia podopieczna DPS Kraków zadławiła się. Będący na miejscu opiekun, po zastosowaniu standardowych procedur reanimacyjnych zgodnych z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji, zdecydował o użyciu urządzenia LifeVac, będącego na wyposażeniu DPS. Dzięki zastosowaniu urządzenia ssącego udało się udrożnić drogi oddechowe poszkodowanej oraz przywrócić prawidłowy oddech. Stan poszkodowanej jest dobry, nie została hospitalizowana.

LifeVac debiutuje na polskim rynku

przez Super User
Odsłony: 607

Wizja LifeVac pochodzi od Arthura Liha, założyciela i dyrektora generalnego LifeVac USA, który pewnego usłyszał w szpitalu, kobietę płaczącą po śmierci jej małego synka, który śmiertelnie zadławił się winogronem.

Gdy Arthur zapoznał się z tą historią, postanowił wymyślić urządzenie, które mógłby oczyścić drogi oddechowe w przypadku zadławienia i uratować życie zarówno dzieci jak i dorosłych..

Arthur Lih, Dr Brody i kilku bliskich przyjaciół załozyli ośrodek badawczo-rozwojowy w Springfield Gardens w stanie Nowy Jork, gdzie zaprojektowali i  wyprodukowali LifeVac - skuteczne i proste w obłudze urządzenie zapobiegające zadławieniu. 

LifeVac zadebiutował w USA w połowie 2014 roku. Pierwszym nabywcą 21 urządzeń był komisariat straży pożarnej w miejscowości Jericho w stanie Nowy Jork. urządzenie zostało przyjęte bardzo dobrze przez amerykańskich strażaków w wyniku czego 10 kolejnych jednostek straży pożarnej wyposażono w LifeVac, a już 1,5 roku później sprzedaż LifeVac przekroczyła liczbę 5 tysięcy na terenie całych USA.

Czytaj więcej